top of page

Ako začať alá večný začiatočník

Aktualizováno: 11. 3. 2021

Všetci to poznáme. Príde ten čas kedy konečne sa v nás ozve ten vnútorný hlas, ktorý chce cvičiť a my začneme hľadať po internete čo je k dispozícií. Ten istý hlas, ktorý vás ťahal vpred však hovorí aj to, že na veľa vecí nemáte - však ste sa roky nehýbali, však yoga nie je pre vás, vy potrebujete niečo dynamické a pod.


Ja skúsim tento váš hlas v hlave prekričať a povedať mu, že všetko čo hovorí je super, ale blbosť :D Máte na to! Stačí len začať, nebát sa a neprepáliť to hneď na prvú. Aby ste boli safe a nebáli sa ani yogy len pár pravidiel:


- Počúvajte svoj telo. Ak potrebuje pauzu bude pauza. Ak potrebuje pridať tak viete čo :) Nie je hanba si dať oddych a pokračovať ďalej.


- Pozor na kĺby. Zbytočne neprepínajte, strážte si pravý uhol kde musí byť ( lektor povie), skúste čo najviac zapájať chodidlá do zeme.


- Používajte zdravý rozum. Ak po cvičení niečo bolí treba sa na to zamerať - čo som robil zle a opraviť. Yoga ani iný pohyb nemôže bolieť. Chceme ťah, ale nie bolesť.


- Dýchajte. Aké ľahké že :) Nezabúdajte dýchať počas celej hodiny, v každej jednej pozícii. Kto dýcha ten žije :)


- ak ste si nie istí, ale už máte nejaké vážne zdravotné obmedzenia, nie je hanba napísať na kontaktný formulár, na instagram... Poradíme najlepšie ako budeme vedieť a určite vás nepošleme kadeľahšie.


- nebojte sa ísť za komfortnú zónu. Ja viem že to občas bude ťažšie, ale to čo dnes je ťažké zajtra už bude malina - sľubujem...


- Nenechajte sa odradiť inými . Yoga nesadne každému, OK - však to je tak zo všetkým na svete. Ak sa vám hodiny páčia, pokračujte.


- Pridajte k yoge aj bežný život. Prechádzka, turistika, beh... Všetko pomôže k tomu, aby ste sa cítili lepšie a zdravšie.


- Posledná a najdôležitejšia info: nikto nie je začiatočník. Určite zvládnete viac ako si myslíte :) Verte mi , že na konci to bude stáť za to :)


188 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Yoga rituály

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page